KAŽDÁ JE INÁ!Kompletné informácie o našich teniskách. O ich názvoch, cenách, veľkostiach, údržbe. Je tam leto, more, mesto, vidiek, ale aj kúsok poézie...


Tenisky plátenky milujeme :)

Sú praktické, ľahké, ale najmä univerzálne. To je ich najlepšia vlastnosť. Môžete si ich bez obáv obuť na výlet, na piknik, do práce, do školy, na obchodné stretnutie, na rande, ale kľudne aj do divadla, alebo na svadbu. A tie dve posledné možnosti myslíme úplne vážne! Podmienkou je, aby boli niečím iné, netradičné, aby upútali a zaujali. Jednoducho, aby boli originálne.

V ponuke už dlho máme kabelky, vaky, nákrčníky, ale veľmi sme túžili aj po klasických plátených teniskách s našimi vzormi. Vedeli sme, že by boli ideálnym doplnkom k našim výrobkom. Určite viete, že celá naša tvorba je o kombináciách a toto by bola tá povestná čerešnička na torte...

Preto sme oslovili slovenskú firmu Tikoki, ktorá sa špecializuje na výrobu originálnych dizajnových tenisiek, či by boli ochotní vyrobiť aj tenisky s našimi vzormi a motívmi. Naše vzory sa im páčili a preto našej spolupráci už nič nestálo v ceste :)

V nasledujúcich riadkoch, a najmä fotografiách, vám predstavíme portfólio našich tenisiek. Dozviete sa kompletné informácie o špecifických názvoch tenisiek, o ich veľkostiach, cenách, údržbe, príklady ako ich kombinovať s našimi ďalšími výrobkami. Bude tam kúsok poézie a na konci uvidíte niečo, na čo sme neboli pripravení ani my...blog10yjpg1. PREČO TAKÉ NÁZVY A TEXTY?

Úloha znela jasne: pre lepšiu identifikáciu pri objednaní vymyslite pekné a nezvyčajné názvy tenisiek a krátke sprievodné texty, ktoré tie názvy budú vysvetľovať, alebo len jednoducho sprevádzať.

Prvotné obavy a stres vystriedala radosť a kreativita, pri pohľade na naše tenisky sa ich názvy vynárali doslova samé :) Tak vzniklo "Leto júlové", "Listy doporučené", "Vidiek veselý", atď...

Ešte väčšiu radosť z tvorby sme mali pri vymýšľaní sprievodných textov, bola to číra fantázia, niekedy poézia, niekedy jednoduchý opis. Veľmi nás to bavilo a výsledné texty sa našim zákazníkom veľmi páčia. Prečítajte si ich na nasledujúcich obrázkoch, je ich tam všetkých desať :)


blog10ejpg

blog10djpg2. DIZAJN TENISIEK

V ponuke máme desať vzorov tenisiek, všetky vzory sú naše vlastné, to znamená že si ich môžete kombinovať so všetkými našimi výrobkami. Ak si naše tenisky pozriete bližšie, všimnite si, že v páre tenisiek je každá iná – ľavá sa dizajnom líši od pravej. Je to zámer a snaha o maximálnu originalitu. Mať obidve tenisky rovnaké? To je nuda! :)


blog10gjpg

blog10fjpg3. VEĽKOSTI TENISIEK

Podľa našich skúseností by vám mala vyhovovať veľkosť, akú bežne nosievate. Vždy ale upozorňujeme, aby ste si požadovanú veľkosť tenisiek overili podľa tabuľky veľkostí. Je tam aj presný popis, ako si odmerať nohu a akým spôsobom si zvoliť vhodnú veľkosť tenisiek buď podľa dĺžky nohy, alebo stielky. Tabuľku veľkostí nájdete na konci článku.


blog10ijpg

blog10hjpg


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .blog10kjpg

blog10jjpg4. STAROSTLIVOSŤ O TENISKY

Motív na našich teniskách sa realizuje plnofarebnou tlačou. Textil sa ošetruje za sucha jemnou kefkou a vhodnými prípravkami na textil. Farby sa môžu v priebehu nosenia (vplyvom častého oteru), alebo ich nevhodného čistenia, zosvetliť. Podrážka sa čistí jemnou kefkou alebo vlhkou utierkou. Na ošetrenie a čistenie tenisiek nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky.


blog10mjpg

blog10ljpg


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .blog10ojpg

blog10njpg5. CENY

Toto je zložitejšia otázka, zvažovali sme, či sa jej vôbec špeciálne venovať, ale cítime to tak, že k tomu potrebujeme povedať pár slov.

Posúdiť, koľko je za tenisky málo, alebo veľa, je veľmi zložité. Niekto si povie, že sú to „len“ tenisky. Neberieme teraz do úvahy drahé zahraničné značky tenisiek, ktorých výroba je úplne anonymná a prebieha niekde v ázijských krajinách, kde samotných robotníkom ide len zlomok ceny.

Drvivú časť ceny našich tenisiek tvorí materiál a samotná výroba tenisiek. Firma Tikoki má špičkové stroje a zariadenia, ktoré sú zárukou kvality výroby. Všimnite si prosím šitie po obvode. Nie je to len obyčajné prešitie gumenej podrážky. Farebné šitie – okrem toho, že je nádherným dizajnovým prvkom - naozaj spája podrážku s bavlnených textilným vrchom tenisky. Tenisky sú ľahučké, majú vyberateľnú anatomickú stielku a čo je dôležité, vyrábajú sa priamo na Slovensku!

Ďalšia vec je samotný dizajn tenisiek. Sú to všetko naše vlastné vzory, v ich vytvorení je náš autorský vklad, naša invencia, náš čas. Výsledkom našej snahy a spolupráce je originálny kvalitný výrobok s limitovaným dizajnom, za ktorý sa vieme zaručiť, nie produkt masovej výroby.

Takže kúpa našich tenisiek môže vyjadrovať aj určitú podporu a vzťah k osobitému dizajnu a kvalitnej výrobe. Je to tiež aj o takom pocite, že vlastníte niečo iné – netradičné, čo nevidíte vo veľkých obchodoch nadnárodných reťazcov.

A môžete tým nakoniec aj vyjadriť podporu a sympatie k samotnej značke – v tomto prípade našej.

Že je Vám proste sympatické to, čo robíme a ako to robíme.blog10rjpg

blog10pjpg


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .blog10tjpg

blog10sjpgNa záver: na čo sme neboli pripravení?

O tom, že v páre sa líši pravá teniska od ľavej ste si už prečítali vyššie. Ale na Festivale Pohoda 2019, kde sme naše tenisky tiež predávali, si jedna naša zákazníčka tenisky skúšala.

Nevedela sa rozhodnúť medzi dvomi vzormi, preto si na každú nohu obula inú tenisku. No a keď ich na svojich nohách zbadala, zrazu nadšene zvolala: To je ono! Takto si ich chcem kúpiť! Predáte mi ich takto, že bude každá s iným vzorom?

Ten pohľad bol úplne neuveriteľný a my sme jednoznačne povedali: Áno!

Dôkaz je tiež v závere tohto článku, stojí to naozaj za to. :)blog10vjpg

blog10ujpg


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .blog10xjpg
Takže fantázii sa medze naozaj nekladú, experimentujte, skúšajte, radujte sa! Budeme šťastní, keď k tej radosti prispejú aj naše tenisky, budeme veľmi radi, ak vás oslovia a ak si ich nakombinujete aj s inými našimi výrobkami.


V prípade akýchkoľvek otázok nás kľudne kedykoľvek kontaktujte telefonicky na 0905 869 288, alebo mailom na mjer@mjer.sk


. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Tu je naša spokojná a šťastná zákazníčka (resp. jej vysnívané tenisky) z Festivalu Pohoda 2019

blog10cjpgA tu je ešte spomínaná tabuľka veľkostí:

blog10zjpg
Text a foto: © Mišo Melich