NAŠE VIANOČNÉ STÁNKY 2007 – 2017


V tomto článku si môžete pozrieť fotografie a upútavky, prečítajte si, ako sa menil náš sortiment v našich vianočných stánkoch v Poluse. Bude to pre Vás prekvapenie, na kom je 10. výročie najlepšie vidieť a tiež ako súvisia vlnené ponožky s hodvábom...


Začalo to nevinným nápadom: „Poďme to vyskúšať!“ V roku 2007, keď už nastal čas overiť si, čo na ručne maľovaný hodváb povedia ľudia, sme hľadali možnosť, kde našu tvorbu prezentovať. Vianoce sú ideálny čas na darčeky, preto keď sme sa dozvedeli, že v Polus City Centre sa konajú Vianočné trhy, prihlásili sme sa na ne.

Už od prvej účasti sme založili tradíciu upútavky – je to obrázok, ktorý vždy dávame na našu webovú stránku, ako pozvánku na Vianočné trhy, všetky upútavky môžete postupne vidieť pri každom roku. Prvý sortiment v našom stánku tvorili ručne maľované hodvábne šatky, šály a bavlnené vankúše s ručne maľovanými vzormi.A prečo sú tam vlnené ponožky?

Naša, vtedy takmer 80-ročná stará mama, vyrábala úžasné vlnené ponožky. Kvalitné, teplé, hrejivé, poctivo ručne uštrikované. Štrikovala ich len tak, pre nás a do šuflíka. Videli sme v ich predaji výborný spôsob, ako si môže stará mama prilepšiť k dôchodku. Samozrejme, že ona nič nechcela, ale vždy sme jej pod stromček šupli obálku... Bolo to super - cítila že je užitočná, vyplnilo jej to čas, ale najviac boli spokojní zákazníci, ktorí si ponožky kúpili a potom si ich u nás kupovali pravidelne každý rok...
Rok 2007

Na tejto prvej fotke z roku 2007, môžete vidieť už aj naše 2 pomocníčky... :)

blog03bjpg

blog03ajpgRok 2008

Sortiment sa nezmenil – šatky, šály, hodvábne viazanky, púzdra na okuliare.

blog03djpg

blog03cjpg
Rok 2009

K hodvábnym lampám sme doplnili aj hodvábne hodiny. Tak isto, ako v prípade lámp, je to ručne namaľovaný hodváb nakašírovaný na sklo. V strede je diera, do ktorej je zozadu namontovaný strojček na tužkovú batériu a spredu hodinové ručičky. Pomocníčky podrástli... :)
 
blog03fjpg

blog03ejpg
Rok 2010

Rozťahujeme sa, pretože sa nezmestíme :) Pult sa zapĺňa čím ďalej viac... A áno, sú tam... Ponožky!
 

blog03hjpg

blog03gjpg
Rok 2011

Veľká a výrazná novinka v našom sortimente – šperky. Náušnice rôznych tvarov a veľkostí. Do postriebrených komponentov Jana vliepala obrázky spracovaných motívov z hodvábnych šatiek a zalievala ich priehľadnou živicou. Zákazníci si mali možnosť zladiť hodvábnu šatku, alebo šál s náušnicami.

blog03jjpg

blog03ijpg
Rok 2012

Na tejto fotke to nie je dobre vidieť, ale tento rok pribudli do nášho sortimentu hodvábne dámske blúzy – visia po obidvoch stranách stánku. Stále sú tam... ponožky :)

blog03ljpg

blog03kjpg
Rok 2013

Textil sa ujal, o hodvábne blúzy bol záujem, ale hľadali sme možnosť aj pre tých, ktorí hodváb nenosia. Vymysleli sme si tričká s vlastnými grafickými návrhmi a motívmi. Tento rok sme tiež podporili „pridruženú“ rodinnú výrobu a poskytli sme miesto na predaj domáceho vína a šitých tašiek. Pomocníčky rastú a aktívne pomáhajú! :)
 
blog03njpg

blog03mjpg
Rok 2014

Sortiment je stabilizovaný, overený, zákazníci nás už aktívne vyhľadávajú, vedia že pravidelne pred Vianocami v Poluse nájdu naše vecičky a... ponožky. Netušili sme ale, že posledný krát...
 

blog03pjpg

blog03ojpg
Rok 2015

Z tohto roku fotografiu celého stánku nemáme, ale bol to rok, kedy sme už úžasné vlnené ponožky, ktoré urobili radosť mnohým ľuďom, v stánku nemali... Pretože...

blog03sjpg

blog03rjpg
Rok 2016

Bol to kľúčový a zlomový rok! Ako prvé sme z nášho sortimentu vyradili šperky zalievané živicou. Nahradili ich hodvábne náušnice v pravom zmysle slova – do postriebrených lôžok Jana vliepa kúsky ručne maľovaného hodvábu. Tieto šperky majú veľký úspech.

Najdôležitejšia zmena je ale tá, že konečne máme vlastné bavlnené látky! Tlačené na 100% bavlnu len pre nás, z našich vlastných originálnych vzorov!!! Je to úžasné a neuveriteľné, šijeme z nich kabelky, nákrčníky, tašky...

A dôležitá zmena sa týkala aj našich pomocníčok – stali sa z nich modelky... :) Nafotili sme s nimi nové kolekcie nákrčníkov a kabeliek... Vznikli z toho výborné fotky, ktoré nám veľmi pomáhajú pri prezentácii našej tvorby :)

blog03ujpg

blog03tjpg
Rok 2017

A sme v súčasnosti... Desať rokov ubehlo veľmi rýchlo, zdá sa nám to až neuveriteľné. To, ako sa to všetko menilo, vidíme až teraz na fotkách a našich dcérach... :)

Príďte sa v týchto dňoch pozrieť do Polus City Centra v Bratislave, vo vnútri na 1. poschodie, sme tam každý deň, až do 23.12.2017, od 10:00 – 20:00. Uvidíte celý náš sortiment, aktuálne novinky a všetky naše bavlnené a hodvábne výrobky.

Budú to náročné 4 týždne... Preveríme a ochutnáme kompletné ponuky všetkých stravovacích prevádzok :) , budeme unavení a nevyspatí, ale zároveň spokojní a šťastní, ak aj tento rok navštívia náš stánok návštevníci, ktorým sa naša tvorba zapáči. :)

blog03xjpg

blog03vjpg

Text a foto © Michal Melich