ZAČÍNA SEZÓNA!


Blíží sa sezóna dizajnových marketov, trhov, jarmokov, predajných a prezentačných akcií, jednoducho – outdoorová sezóna. Ešte pred jej začiatkom vám priblížime atmosféru týchto podujatí tak, ako ju vnímame my, spoza nášho stola, alebo stánku...


Často dostávame otázku, prečo vlastne chodíme na všetky tieto akcie, ktoré sú mimo bezpečia a pohodlia nášho ateliéru, kde sme vystavení nástrahám počasia a náladám návštevníkov... :)

Áno, návštevníci všetkých podujatí sú naozaj naladení rôzne. Od ľudí, ktorí možno prišli s určitými očakávaniami a nesplnili sa im, cez ľudí, ktorí sa pýtajú, prečo to je také drahé, cez návštevníkov, ktorým sa to celé veľmi páči, až po naozajstných nadšencov, ktorí sú na originálnych dizajnových kúskoch závislí a nutne, bezpodmienečne, hneď teraz, si musia niečo kúpiť! :)

Všimli sme si jednu dôležitú vec:  všetci návštevníci – bez ohľadu na to, akú náladu práve majú – vycítia, keď človek, s ktorým sa rozprávajú, predáva niečo, čomu verí a je s tým stotožnený. Keď vidia, že sa rozprávajú priamo s výrobcom, ktorý všetky výrobky vymýšľa a priamo vyrába, ich pohľad a otázky začnú byť úplne iné a záujem sa zmení na veľký a úprimný.

blog05cJPG


Jeden z dôvodov, prečo každý rok absolvujeme našu cestu po Slovensku je ten, že všetky takéto podujatia dávajú návštevníkom možnosť spoznať nás osobne a nám dávajú dôležitú spätnú väzbu. Prinášajú nám nové inšpirácie a nápady, môžeme si naživo overiť, ako na našu tvorbu ľudia reagujú a vidíme, že či to má naozaj zmysel.

Našim cieľom na všetkých akciách je samozrejme aj niečo z našich výrobkov predať, každá dobre zorganizovaná, úspešná a výborne propagovaná akcia priláka veľa návštevníkov z blízkeho a širokého okolia, je to vždy veľká udalosť.

Dovolím si ale tvrdiť, že len pre peniaze sa to robiť nedá.
Myslím si, že každý z výrobcov a predajcov originálnych dizajnových vecičiek, má pár akcií v roku, na ktoré by išiel tak či tak. Aj keby cez vlastné webové stránky predal všetko, čo vytvorí, aj tak má každý z nás pár „srdcoviek“, na ktoré sa teší a pôjde tam vždy rád. Či už to je Urban Market, Trnavský Rínek, Pohoda, alebo Radvanský jarmok... :)blog05dJPG


Všetky tie mestá a miesta, od Bratislavy až po Bardejov, sú krásne a fotogenické, ale aby to nevyznelo všetko len romanticky a ideálne - je tu jeden dôležitý a niekedy rozhodujúci faktor - počasie... Existuje na to jedno krásne slovo - vrtochy. Ak sme na akcii pod holým nebom, sme skutočne na tie vrtochy počasia odkázaní, zlé počasie výrazne ovplyvňuje návštevnosť a všeobecnú náladu všetkých, predajcov aj návštevníkov :) Nie vždy je vtedy jednoduché vydržať celý deň v stánku a byť v megapohode a s úsmevom od ucha k uchu...

V závere roka už potom nastupuje naozaj veľká únava a vtedy si hovoríme, že na ďalší rok to už nedáme... Že budeme len sedieť doma v teplučku a v suchu a budeme čakať, kto si čo objedná z nášho e-shopu. Po oddychovom januári a februári nás už ale opäť začínajú „žrať mrle“ a hovoríme si, nech sa konečne oteplí, nech zase môžeme vyraziť na hodvábnu cestu, zastaviť sa na pár miestach a urobiť tam poriadny bavlnený žúr :)
 


blog05eJPG

blog05fJPGInak, viete, ktoré otázky má každý handmade výrobca zaručene „najradšej“? Tieto:

Dáte mi zľavu?

Tá cena je v eurách?


A vy z toho naozaj žijete?
  :)))

Navštívte niektorý z marketov, trhov, alebo jarmokov - na našej stránke vždy v predstihu dávame vedieť, kde sa budeme v najbližšej dobe nachádzať - a na všetky tri vyššie uvedené otázky Vám radi odpovieme. :)

A ak Vás zaujmú naše výrobky, radi Vám porozprávame aj viac o našej tvorbe. Že sa snažíme tradičný materiál a tradičné postupy – dejiny hodvábnictva na území Slovenska siahajú až do 17. storočia, najväčší rozmach dosiahli za panovania Márie Terézie – prezentovať moderným spôsobom, ako aplikujeme vzory z hodvábu na naše originálne bavlnené látky a šijeme z nich vlastné odevné a bytové doplnky a že to spojenie tradície a súčasného dizajnu naozaj funguje.blog05gJPGA čo tá sľúbená Florida?

Spája sa s ňou naša obľúbená príhoda: keď sme na jednej viacdňovej akcii odkladali na záver prvého dňa všetky naše výrobky zo stánku do tašiek a do auta, pristavila sa pri nás jedna pani. So záujmom sa na nás pozerala a veľmi sa čudovala, prečo to vlastne odkladáme.

Na našu otázku, ako to myslí, nám začala vysvetľovať, že u nich si všetci predajcovia nechávajú cez noc veci v stánku, že okolo celého stánku len natiahnu jednu plachtu a odídu preč! No a na otázku, že kde je to „u nich“, nasledovala odpoveď: Florida... :)

Radi Vás privítame v našom stánku, či to už bude na Floride, alebo niekde na Slovensku. Tešíme sa na Vás!

Vychutnajte si ešte nasledujúce fotografie, priblížia Vám atmosféru, ktorá vládne na niektorých akciách:


blog05hJPGblog05iJPGblog05jjpgblog05kjpgblog05lljpgblog05mJPGblog05oJPGblog05pJPGblog05rJPGblog05sJPGblog05tJPGblog05uJPGblog05vJPG

Text a foto © Michal Melich